Odos priežiūra

Sveikas odos barjeras. Ką būtina žinoti sausai odai?

Odos barjeras . Sausa oda

Kai oda prašo pagalbos…

Sausa oda yra labai paplitęs odos tipas. Pagrindinės sausos odos savybės: ji stokoja drėgmės, nuplovus vandeniu ar netinkamu prausikliu jaučiamas „traukimas”, sumažėjęs riebalų kiekis odoje. Dažnai pasireiškia odos pleiskanojimu, raudimu, jautrumu, sudirgimu. 

Kokia dažniausia šios odos būklės priežastis?

Tai pažeistas odos barjeras, kuomet odoje stokojama drėgmės ir riebalų (lipidų) komponentų. 

Paprastai aukščiau paminėti riebalų ir drėgmės komponentai surenka riebalus ir drėgmę formuojančius blokus odoje, kad susidarytų vadinamieji dvigubi lipidų sluoksniai taip, kad susidarytų santykinai nepralaidus odos barjeras. Taip oda yra optimaliai apsaugota nuo kenksmingų išorinių faktorių ir drėgmės praradimo. Tačiau jei užtvaros statybai reikalingų medžiagų nepakanka, šios natūralios užtvaros nebegalima pastatyti. Tai yra, sveikas odos barjeras, sudarytas iš drėgmės ir riebalų komponentų yra pažeistas. Iš to seka nemalonios ir nelaukiamos pasekmės: sausa oda, jos jautrumas, raudonis, sudirgimas, šiurkštumas  ir kita.

Kokie išoriniai veiksniai lemia odos barjero pažeidimus?

Be vidinių veiksnių, svarbu paminėti dažniausiai pasitaikančius išorinius veiksnius, lemiančius odos barjero pažeidimus ir skatinančius odą sausėti.

Pagrinde tai netinkama odos priežiūra ir kenksmingi ingredientai kosmetikos priemonėse. Dažniausiai pasitaikančios klaidos sausos odos priežiūroje dar labiau sausinančios odą:

  • netinkamo prausiklio pasirinkimas su agresyviais putojančiais ingredientais, kurie „išima” iš odos barjero ir taip stokojamus epidermio lipidus
  • itin kvapių kosmetikos priemonių naudojimas, kurios erzina odą
  • perintensyvus odos šveitimas mechaniniais agresyviais šveitikliais, įvairiais aparačiukais ir kt.
  • naudojimas tik drėkinančių komponentų, bet neįterpiant odos maitinimui skirtų priemonių
  • sintetinių ingredientų naudojimas kosmetikoje (mineralių aliejų, vaškų, parafinų, silikonų, PEG’ų, kvapiklių ir kt.)
  • ir kt.

Mineralių aliejų (parafinų) vaidmuo kosmetikoje

Odos paviršiaus padengimas (okliuzyvinis efektas) labai koncentruotais mineraliniais aliejais, mineraliniais vaškais, silikonais ar kitomis sluoksnius formuojančiomis medžiagomis kosmetikoje įtakoja odos barjerinės struktūros tvarkos sutrikdymą.

Priežastis: odos barjerą sudaro tam tikra dalis riebalų ir vandens. Nepažeistas odos barjeras gali optimaliai išlaikyti, įgerti drėgmę iš naudojamų priemonių, tačiau vandens perteklius taip pat visada gali išgaruoti. Jei oda , naudojant mineralinius aliejus yra visiškai užsandarinta, pavyzdžiui, kaip nepralaidžia plėvele, vanduo iš odos nebegali išeiti ir taip pat oda negali pasisavinti drėgmės tinkamai. Rezultatas: odos barjero riebalų ir vandens balansas pasikeičia – odos barjeras praranda dvigubą struktūrą ir tampa pralaidesnis.

Tai paaiškina, kodėl staiga nutraukus kremo, kuriame yra mineralinių aliejų, naudojimą staiga netenkama drėgmės ir laikinai pablogėja odos būklė. Gana tiksliai galima kalbėti apie odos „priklausomybę nuo parafino (mineralinių aliejų). Tačiau geroji žinia ta, kad sausa oda gali gana greitai atsistatyti naudojant tinkamas, jai naudingas priemones.

Kaip atstatyti pažeistą odos barjerą ir kaip rūpintis sausa oda?

sausa odaŠiuo klausimu labai svarbu suteikti odai būtinų statybinių blokų epidermio lipidų pavidalu (pvz., Keramidų, liposomų ir gama linolio rūgšties ir kt). Taip pat ir drėkinančių veiksnių (pvz., Hialurono rūgšties) bei vengti medžiagų, kuriomis trikdomas odos barjeras ir jo struktūra.

Sausos odos priežiūros planas namuose:

Kilus klausimams apie teisingą odos priežiūrą ir individualius jūsų odos poreikius

SANA BEAUTY Kaunasrekomenduojame kreiptis į  patyrusius kosmetologus, kurie daug metų padeda puoselėti odos grožį, spręsti įvairiausias odos problemas ir žino bei išmano Belico produktų efektyvumąJie jus pakonsultuos ir padės išsirinkti pačias tinkamiausias priemones būtent jūsų odai: 

www.sanabeauty.lt

info@sanabeauty.lt ;

8686 83700

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *